W dzisiejszych czasach wiele osób potrzebuje dostępu do plików z wielu lokalizacji. Jest to szczególnie widoczne w przypadku powszechnego korzystania z urządzeń mobilnych i laptopów/komputerów używanych w domu, w pracy lub w obu tych miejscach. Posiadanie dysku twardego podłączonego do komputera ułatwia użytkownikom zapisywanie tam swoich danych i dostęp do nich w dowolnym miejscu — o ile mają połączenie z Internetem. Ale jak wybrać, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom? W tym miejscu ten artykuł może ci pomóc, dostarczając przydatnych informacji na temat 5 najlepszych dysków twardych sieciowych dostępnych do tej pory na rynku w 2022 roku.
Dyski sieciowe – TABELA RANKINGOWA
WD Red Plus 8TB Opinia: Dobry produkt za niewielką cenę
WD Red Plus to ośmioterabajtowy dysk twardy NAS o dużej pojemności, który został wyprodukowany przez firmę Western Digital i zaprezentowany we wrześniu 2016 roku. Wykonuje 5400 obrotów na minutę i korzysta z interfejsu SATA III. Jego rozmiar wynosi 3,5 „i jest to największy dysk twardy tego producenta.
Western Digital WD Red Plus najlepiej nadaje się do przechowywania danych, ponieważ jest uniwersalny. Niezawodność pracy można też liczyć na wszelkie sposoby.
Największą zaletą WD Red Plus moim zdaniem jest znaczna cena, która jest stosunkowo niska. To pozwala wykorzystać go do szerokiej gamy różnych celów – od przechowywania danych firmowych po video-streaming. Warto dodać, że wydajność jest zadowalająca, ale tylko dla większości użytkowników domowych.
WD Red Plus 2TB Opinia: Będzie wspierał serwery NAS
WD Red to 2 TB dysk twardy przeznaczony do użytku sieciowego. Został zaprezentowany w 2016 roku, a jego następcą jest dodatkowej pojemności 8 TB Red Plus. Jego przeznaczeniem jest głównie tworzenie archiwów danych firmowych,jednak jego zaletą jest też dobra wydajność.
Do największych zalet WD Red Plus należy łatwość utrzymania i konfiguracji. Jest także zoptymalizowany dla maksymalnej efektywności energetycznej.
WD Red to doskonała propozycja dla użytkowników domowych, którzy chcą zachować swoje dane na lata. Jeśli jednak pracujesz na nim w dużych danych to raczej postawiłbym na model o większej pojemności
Seagate Exos X16 16TB Opinia: Dysk klasy premium
Seagate Exos X16 16TB – w 2016 roku Seagate zaprezentował model Exos, od którego bardzo często rozpoczynają się testy dysków sieciowych. Jego pojemność to 16 TB, a rozmiary 3,5″. Na pokładzie Exos X16 znajduje się szybki interfejs SAS 12 Gbit/s, choć w rzeczywistości łączy się z prędkością 6 Gbit/s.
Do tego modelu należy jeszcze Exos 7E8, który oferuje ponad 20 TB pojemności oraz interfejs SAS12 Gbit/s. Z tą różnicą, że przepustowość danych na poziomie 12 Gbit/s jest osiągana w przypadku Exos E8.
Do największych zalet dysku Seagate Exos X16 należą:
– duża pojemność, dostępna w modelach o różnych rozmiarach (od 8 do 60 TB)
– doskonała wydajność
– możliwość zintegrowania dysku Exos X16 z systemami SAN i NAS
– 3 lata gwarancji
Moim zdaniem: Seagate Exos jest skierowany do bardziej wymagających użytkowników
Western Digital Dysk Hdd Wd Gold 12Tb Opinia: Mocny sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów
Wd Gold to nowy dysk twardy w serii Western Digital , który oferuje 304 GB na sekundę transferu bez strat danych. Ma także odporność na znaczne obciążenia, system TLER oraz wiele funkcji S.M.A.R.T., które sprawdzają jakość pojemnika.
Wdrażany przez producenta pomiar TLER to elastyczne rozwiązanie, które nie pozwala na odczytywanie danych w momencie gdy dysk się spina. Ma to kluczowe znaczenie dla mapowania geometrii dysku.
Największym atutem jest wydajność, na którą składa się stabilna praca i ogromna pojemność. Warto podkreślić, że jest duży i stabilny.
Moim zdaniem: Wd Gold pozwala skutecznie wykorzystać odłączone serwery dysków twardych do najbardziej wymagających zadań. Dzięki swojej mocy można odpowiednio przygotować się do bardziej skomplikowanych procesów.
HGST Ultrastar 7K6 6TB Opinia: Wydajny dysk sieciowy
Dysk HGST Ultrastar 7K6 jest połączeniem dwóch doskonałości: możliwości przenosin danych i wydajności. Jego pojemność to 6 TB, która jest oparta na prędkościach transferu rzędu 278 Mbit/s.
Największym atutem jest to, że stanowi on najbardziej wysokiej klasy rozwiązanie. Dostarcza bardzo dobre wyniki, dzięki czemu można użyć go do różnych celów, od archiwizacji danych po streamingu ich zawartości.
Moim zdanime: HGST Ultrastar 7K6 jest doskonałym rozwiązaniem dla firm posiadających duże obciążenie. Jest wydajny i szybki, jednak należy pamiętać o tym, że podstawowe zalety stanowią też mocna pojemność i stabilność
Dysk sieciowy to musisz wiedzieć, przed zakupem
Dysk sieciowy to musisz wiedzieć, że to urządzenie umieszczone w sieci, które jest nazywane serwerem dysku twardego. Jego zadaniem jest przechowywanie danych, a użytkownicy mogą się z nim łączyć, by pobrać dane bądź przesłać je do serwera.
Dysk sieciowy jest konfigurowany i identyfikowany poprzez protokół sieciowy i ręcznie, a nie automatycznie.
Największą zaletą dysku sieciowego którego można zlokalizować w każdym miejsca nie tylko w jednym pomieszczeniu. Zastosowanie dysku sieciowego jest oczywiście przede wszystkim praktyczne, czasochłonne i uciążliwe
Ile kosztuje dobry dysk sieciowy?
Dysk sieciowy jest zazwyczaj wydajniejszy, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń. Użytkownicy mogą pobierać dane bądź przesłać je do niego, kiedy tylko chcą i w każdej ilości.
Zazwyczaj jest to koszt ok. 400 do 1200 zł, a sprzęt pochodzi od wybitnych producentów takich jak: Western Digital, Seagate czy HGST. Którzy są uwzględnieni w moim rankingu dysków sieciowych.
Kup online dobry dysk sieciowy w najniższej cenie
Od lat interesuję się światem technologii. Z wykształcenia technik informatyk, w szczególności interesuje mnie rozwój w zakresie pamięci masowej, analizy i wymiany danych. Mam nadzieję, że na moim blogu pomogłem Ci w doborze odpowiedniego dysku SSD, HDD.