Dysk SSD Samsung

Dysk SSD Samsung

Producenci dysków twardych Samsung w obecnych czasach starają się dotrzeć do zróżnicowanego grona użytkowników. Niegdyś najpopularniejszym nośnikiem pamięci były dobrze nam znane dyski talerzowe, które nadal są popularne, jednakże wraz z postępem technologicznym wypychają je dyski SSD oparte o pamięć flash.

Różnice dzielące tradycyjne dyski talerzowe a SSD są spore, warto zaznaczyć, że konstrukcja dysku SSD nie składa się z żadnych elementów ruchomych i jest o wiele mniejsza, dzięki czemu nasze dane są bezpieczniejsze w porównaniu do klasycznych talerzowych, które często wraz ze swym zużyciem przynosiły nieodwracalną utratę cennych danych.

Dlaczego warto kupić dysk od Samsunga?

  • Samsung często lubi zaskakiwać swoich stałych i przyszłych użytkowników nienaganną jakością i solidnym wykonaniem swych nośników danych, są też jednym z liderów w tej branży, a swoją reputację budują od wielu lat na czołowych rynkach konsumenckich.
  • Producent z dalekiego wschodu ogłosił trzy lata temu, że podejmuje się masowej produkcji wysokiej jakości dysków SSD, dzięki temu zabiegowi w umiarkowanej cenie można znaleźć coś dla siebie.
  • Samsung rzucił wyzwanie w branży dysków twardych takim gigantom jak Seagate i Kingston, warto też zaznaczyć, że technologicznie nie odstępuje rywali na krok, stosując własne patenty konstrukcyjne min. V-NAND dzięki czemu wyżej wspomniana rywalizacja jest silnie wyrównana.

Wybieramy dysk SSD do laptopa Samsung

Samsung 870 EVO 250gb

Samsung może poszczycić się szeroką gamą dysków SSD, które współdziałają z większością nowoczesnych jak i odrobinę starszych laptopów. Jaki więc wybrać? Zacznijmy od najtańszego w tym zestawieniu, chodzi tutaj o model Samsung 870 EVO 250gb, który można zakupić w tym momencie za około 220zł. Dysk ten obsługuje 2,5-calowy format SATA, prędkość zapisu 530mb/s, a prędkość odczytu 560mb/s.

Producent daje nam pięcioletnią gwarancję. Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy i nie potrzebujemy dużej ilości pamięci, jest to świetny wybór, ponieważ dysk ten znacząco wpłynie na działanie naszego laptopa w codziennym użytkowaniu, przy niskim koszcie inwestycji.

 Samsung PM983 960GB

Kolejnym modelem, który trafi w gusta graczy to SamsungPM983 960GB. Dysk ten został przeznaczony do nowoczesnych laptopów gamingowych, jest obsługiwany przez przyszłościowy interfejs PCI Express 3.0 x4 (NVMe).

Czytaj więcej...  Rodzaje dysków

Duża prędkość jaką oferuje nam ten model to 3000mb/s przy odczycie danych, a przy zapisie 1050mb/s. Model ten cechuje również przystępna cena dla maniaków wymagających gier, w niektórych sklepach można go dostać za mniej niż 800zł, producent daje nam trzyletnią gwarancję.

Samsung PM983

Ostatni dysk, który warto zaprezentować to prawdziwy potwór pojemności i prędkości. Mowa tutaj o Samsungu PM983, mimo że model jest ten sam co poprzedni, to różni się on znacząco osiągami. Pojemność tego dysku to aż 3,84TB czym bije poprzednika na głowę,  ma taką samą prędkość odczytu danych czyli 3000mb/s, jednak zapis danych to już 2000mb/s!

Obsługuje go również interfejs PCI Express 3.0 x4 (NVMe). Cena tego modelu jest bardzo wysoka, można go dostać za około 3800 zł, gwarancja jaką daje nam producent to 2 lata. Na pewno jest to model, który spełni wszystkie oczekiwania najbardziej zapalonych graczy!

Kup dobry dysk samsung SSD

Inne ciekawe polecane modele

            Samsung nie zamyka się w kilku typach dysków SSD, warto zwrócić uwagę na trzy inne modele, które cechuje przystępna i konkurencyjna cena, wysoka jakość, bardzo dobra prędkość odczytu i zapisu, oraz struktura dająca możliwość podpięcia dysku do współczesnych komputerów stacjonarnych, laptopów bądź koparek kryptowalut. Ich pojemność oscyluje pomiędzy 250gb a 2TB.

SAMSUNG 860 EVO 500gb 

2,5-calowy dysk jest konkurencyjny w swojej cenie, na plus można zaliczyć również sporą pojemność, nie można mu odmówić niezłej prędkości, wielu użytkowników docenia również  trwałość tego dysku. Model ten na pewno jest wart uwagi ze względu na swoją niską cenę wysokiej jakości, świadczą o tym pozytywne opinie wystawiane masowo na wielu portalach zakupowych.

Samsung 850 evo 250gb m.2 

Przeznaczony jest dla użytkowników laptopów i komputerów stacjonarnych, którzy nie mogą sobie pozwolić na montaż klasycznego dysku 2,5 calowego ze względu na brak miejsca. Model ten jest budżetowcem, któremu nie brakuje najnowszych technologii Samsunga, jest szybki i niezawodny oraz ekspresowy w montażu, dodatkowy atut to pięcioletnia gwarancja producenta.

Czytaj więcej...  Dysk SSD M.2 Ranking

Samsung 980 PRO 2TB M.2 

Jest to jeden z najnowocześniejszych dysków producenta z dalekiego wschodu, pojemność jaką oferuje wystarczy na dziesiątki ogromnych objętościowo gier z platformy Steam. Dysk ten utrzymuje niską temperaturę mimo intensywnego użytkowania, jest wytrzymały i niezawodnie szybki, co czyni go jednym z flagowców Samsunga

polecane dyski ssd ceneo

Czy warto kupić dysk SSD od Samsung’a?

Obecnie wiele firm produkuje dyski SSD, Samsung nie chce zostać w tyle i skrupulatnie dąży do zostania liderem w tej jakże ważnej dla informatyki branży. Warto więc kupować jego produkty, ze względu na wypracowywaną przez wiele lat jakość oraz wysokie oceny recenzentów sprzętu i zwykłych użytkowników, którzy wraz z postępem technologicznym mają coraz większe wymagania względem producentów dysków twardych. Czy warto zainwestować w dysk SSD Samsung? Zdecydowanie warto, jest to zaufana marka, która trafia w gusta wszystkich użytkowników laptopów i komputerów stacjonarnych.

5/5 - (14 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *