Dysk twardy Samsung

Dysk twardy Samsung. Wybieramy najlepszy model

Rozwój technologii spowodował, że coraz więcej ważnych dla nas rzeczy przechowujemy w formie cyfrowej – zdjęcia z wakacji, filmy z uroczystości rodzinnych czy dokumenty niezbędne w naszej pracy. Dlatego tak ważne jest, aby dysk na którym trzymamy nasze pliki był szybki, pojemny, a do tego jak najmniej podatny na awarie. Dlatego jeżeli stoi się przed dylematem wyboru nowego dysku to warto przyjrzeć się najpopularniejszym propozycjom na rynku.

Najlepsze dyski wewnętrzne z oferty firmy Samsung

Pojemny dysk twardy wewnętrzny to idealna propozycja do osób, które korzystają głównie z jednego urządzenia i zależy im, aby wszystkie ważne pliki były zawsze na ich komputerze osobistym.  Przy obecnym rozwoju technologii najlepiej brać pod uwagę dyski o pojemności 1TB – taka pojemność pozwoli uniknąć sytuacji, gdy musimy podjąć decyzję o usunięciu istniejących plików na rzecz nowych.

Samsung HD103SI 1000 GB SATA II 3,5″

Jest to dysk wewnętrzny o najpopularniejszej pojemności czyli 1TB. Przestrzeń na dysku może zostać podzielona na różne partycje, co pozwala na lepsze zarządzanie plikami. Dysk pasuje do wnęki 3,5 cala. Dysk twardy działa z prędkością obrotową 7200 obrotów na minutę. To prędkość idealna dla standardowego użytkownika komputera – zapewnia stabilność i pozwala na działanie kilku programów na raz.

Dysk jest zgodny z interfejsem SATA II. Dzięki temu sprawdzi się świetnie w komputerach domowych czy biurowych. Jest to dysk typu HDD, a więc został wykonany w technologii talerzowej.

Samsung 980 1TB M.2

To kolejny dysk wewnętrzny firmy Samsung o pojemności 1TB. To droższa propozycja niż poprzedni model. Wynika to z różnicy w typach dysku. Model 980 to dysk typu SSD, czyli dysk półprzewodnikowy. W porównaniu do dysku typu HDD oferuje on o wiele szybszą prędkość działania. Samsung 980 1TB M.2 działa z prędkością transferu do 7000 MB/s.

Dlatego też będzie to świetny wybór dla osób, które chcą przetwarzać treści w wysokich rozdzielczościach. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie niklu do pokrycia dysku, pozwala to na lepsze kontrolowanie temperatury urządzenia.

Kup dobry dysk samsung online


Najlepsze dyski zewnętrzne z oferty firmy Samsung

Dysk zewnętrzny to bardzo uniwersalne urządzenie. Może nam służyć do przenoszenia plików w trybie offline między komputerami lub jako zewnętrzne rozszerzenie wbudowanej pamięci w komputerze.

Czytaj więcej...  Dyski zewnętrzne - RANKING 2022

Dysk zewnętrzny może posłużyć też jako miejsce do zapisywania kopii zapasowych ważnych plików. Jeżeli często korzystamy z komputera i posiadamy wiele dokumentów cyfrowych to dobrej klasy dysk zewnętrzny z pewnością będzie sporym ułatwieniem w codziennym życiu. Warto więc przyjrzeć się ofercie tego typów dysków u jednego z najpopularniejszych producentów:

Samsung 870 EVO 500GB

Jest to najchętniej wybierany dysk SSD marki Samsung. Dysk działa na interfejsie SATA III, który pozwala na osiąganie prędkości odczytu/zapisu 560/530 MB/s. Dysk posiada kontroler MKX 6, który przyspiesza przesyłanie danych pomiędzy dyskiem, a komputerem.

Samsung 870 EVO 500GB sprawdzi się w użytku domowym, jak również w użytku profesjonalnym. Ważną zaletą tego dysku jest wysoka kompatybilność z najpopularniejszymi systemami komputerowymi, płytami głównymi oraz aplikacjami.

Samsung 870 QVO 1TB

To dysk zewnętrzny typu SSD o pojemności 1TB. Osiąga on prędkość odczytu/zapisu nawet do 560/530 MB/s. Sam dysk został dodatkowo wzmocniony technologią Inteligent TurboWrite, która pozwala na osiąganie większej wydajności.

Samsung 870 QVO 1TB posiada specjalne oprogramowanie Samsung Magican, które pozwala na pełną kontrole nad dyskiem. Dzięki temu oprogramowaniu jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować i optymalizować wydajność, sprawdzać stan dysku oraz szyfrować dysk.

Samsung 860 PRO 1TB 2,5″

To kolejny dysk zewnętrzny typu SSD od marki Samsung. Prędkość odczytu/zapisu na dysku to 560/530 MB/s. Dysk posiada dwubitową pamięć MLC. Jest to typ pamięci, która pozwala na zapis dwóch bitów w jednej komórce. Dzięki temu dysk może osiągać wysoką prędkość, a przy tym charakteryzuje się też świetną trwałością.

Samsung 860 PRO 1TB 2,5″ posiada w sobie mechanizm, który automatycznie szyfruje cały dysk w momencie zapisu danych. Ten model dysku zewnętrznego oferuje również wysoki nominalny czas działania – 2 miliony godzin. Gwarantuje to bezproblemowe działanie dysku przez naprawdę długo czas.

Jakie dyski marki Samsung są najpopularniejsze?

Przy wyborze nowego dysku  musimy zastanowić się w jaki sposób będziemy z niego korzystać i jakie parametry będą dla nas najważniejsze. Jeżeli kwestie związane z technologią są dla nas obce i wybór dysku odstrasza skomplikowaniem pojęć warto przyjrzeć się temu jakie dyski twarde najchętniej kupują użytkownicy: (na podstawie danych z ceneo.pl)

  1. Samsung 980 1TB M.2
  2. Samsung 870 EVO 500GB
  3. Samsung 870 EVO 1TB
  4. Samsung 980 500GB M.2
  5. Samsung 970 EVO 1TB M.2
Czytaj więcej...  Jaki dysk do rejestratora? Ranking

Podzespoły - sprawdź na Ceneo

Podsumowanie

Wybór dysku twardego wewnętrznego lub zewnętrznego nie jest łatwym zadaniem. Ogrom producentów i oferowanych przez nich modeli może powodować uczucie zagubienia wśród osób niezaznajomionych z tematem. Warto więc pamiętać, że jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze pliki są w „bezpiecznych rękach” to powinniśmy postawić na sprawdzone modele od popularnych producentów.

5/5 - (13 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *