jaki dysk do xbox one

Jaki dysk do XBOX ONE? Poradnik

Każda konsola posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną. Niestety zazwyczaj pozwala ona pomieścić maksymalnie kilkanaście gier. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w dodatkowych dysk do XBOX ONE. Nie tylko zwiększy on ilość miejsca, które będziesz miał dostępne, a dodatkowo może poprawić działanie konsoli. W dalszej części artykułu dowiesz się jaki dysk wybrać oraz czym kierować się przy zakupie.

Rodzaje dysków do XBOX ONE

Do XBOX ONE można podłączyć jeden z dwóch rodzajów dysków. HDD lub SSD. Ten pierwszy często cechuje się dużo większą pojemnością w danej cenie, lecz jest on wolniejszy. Dysk SSD cechuje wyższa cena za tą samo pojemność, lecz miłym atutem jest znacznie większa prędkość działania. Można to odczuć w przypadku ekranów ładowania. Gry będą wczytywać się dużo szybciej.

Jaki rodzaj dysku do XBOX ONE S, X wybrać? SSD czy HDD?

Wybierając dysk do konsoli powinniśmy kierować się naszymi preferencjami oraz budżetem. Jeżeli zależy nam na dużym dysku, który pomieści dużo gier, a na dodatek nie chcemy wydawać fortuny, w zupełności wystarczy nam dysk HDD. Jeżeli, jednak chcemy grać w gry, które wręcz wymagają szybkiego ładowania się map oraz innych treści, powinniśmy zerknąć na dyski SSD.

Dysk SSD będzie również dobrym wyborem dla osób, które posiadają budżet w okolicy 250 zł, a nie posiadają dużej ilości gier.

Kiedy warto dokupić dysk do Xbox One?

Kiedy warto dokupić dysk do Xbox One?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Jeżeli chcesz mieć zainstalowane dużo gier, w które w każdym momencie możesz zagrać, warto zainwestować w dysk. To samo tyczy się kwestii, gdy pamięć wbudowana w XBOX ONE zostanie zapełniona. Rzecz ta może nastąpić w przypadku każdego.

Warto pamiętać, że nie tylko gry zabierają miejsce na dysku, a również zdjęcia, filmy oraz pliki zapisu dla danej gry. Dlatego warto mieć dodatkowy dysk zewnętrzny, który pozwoli Ci bez obaw korzystać z konsoli i nie martwić się o to, czy kiedykolwiek zabraknie Ci miejsca.

Na co zwracać uwagę przy zakupie dysku zewnętrznego?

Wybierając dysk zewnętrzny do XBOX ONE powinniśmy wziąć pod uwagę parę rzeczy.

Czytaj więcej...  Dysk twardy 1TB

Po pierwsze, aby konsola wykryła dysk zewnętrzny musi on posiadać standard USB 3.0. Jest to konieczne, aby zapewnić konsoli płynne działanie oraz szybkość wczytywania plików.

Po drugie, przy zakupie dysku zewnętrznego powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką ma on pojemność. Na rynku dostępne są dyski o pojemności od 32GB, aż do kilku terabajtów. To jaki wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji oraz budżetu. Najbardziej optymalne będą dyski o pojemności od 1TB do 3TB. Powinny one zaspokoić potrzeby graczy, którzy chcą posiadać wiele gier, a także tych, którzy będą chcieli przechowywać różnego rodzaju treści na swojej konsoli.

Dysk twardy do XBOX One Ranking

Wiedząc już jakie dyski zewnętrzne można kupić do konsoli XBOX ONE, oraz czym się one charakteryzują, pora wybrać najlepszy dysk, który sprosta twoim oczekiwaniom. Poniżej przedstawiamy najbardziej polecane dyski do XBOX ONE.


Polecane dyski do XBOX ONE

Sprawdź polecane dyski do xbox one.

1. Seagate Game Drive 2TB dla Xbox STEA2000403

Dysk ten cechuje się 2TB pojemności. Odpowiada to możliwości zapisania ponad 50 gier na tym dodatkowym nośniku. Co ciekawe, posiada on funkcję plug-and-play, dzięki czemu dysk po podłączeniu zostanie od razu wykryty przez konsolę, a xbox sam przeprowadzi Cię przez instalację urządzenia, dzięki czemu po kilku minutach będziesz mógł cieszyć się dodatkową pamięcią zewnętrzną. Warto wspomnieć, że dysk ten wykorzystuje to samo oprogramowanie układowe, dzięki czemu zapewnia on taką samą płynność jak twoja konsola.

2. Seagate Expansion Portable 1TB USB 3.0

Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli dysków od Seagate. Posiada on pojemność 1TB, a co ważne może on być wykorzystywany również, jako dysk pod dane. Dysk ten jest modelem przeznaczonym do przechowywania danych, lecz dzięki odpowiedniej prędkości oraz wykorzystaniu standardu USB 3.0, można ze spokojem podłączyć go do konsoli i cieszyć się wysoką wydajnością.

3. WD BLACK P10 Game Drive for Xbox One 3TB

Dysk cechuje się pojemnością 3TB. Jest to kolejny dysk przeznaczony specjalnie dla konsoli XBOX ONE. Warto wspomnieć, że posiada on wytrzymałą konstrukcję, a parametry dysku pozwalają mu działać w praktycznie każdych warunkach. Prędkość dysku pozwala mu wynieść wydajność twojej konsoli na całkowicie inny poziom. Dodatkowo, wiele sklepów oferuje ten dysk wraz z subskrypcją Xbox game live.

Czytaj więcej...  Jaki dysk do rejestratora? Ranking

4. LaCie Mobile Drive 1TB USB 3.1 Typ C

Dysk ten ma pojemność 1TB, a na dodatek korzysta on ze standardu USB 3.2 Dzięki temu, prędkości transferu danych osiągane przez ten dysk będą znacznie wyższe, niż te które oferuje wbudowana pamięć w twojej konsoli. Warto wspomnieć o kompaktowych rozmiarach dysku oraz o jego bezproblemowej konfiguracji. Biorąc pod uwagę cenę, dysk ten staje się opcją, którą warto rozpatrzyć.

Podsumowanie

Jak widać wybór dysku do konsoli XBOX ONE powinien być zależny od kilku rzeczy. Najważniejszym jest jednak to ile gier będziemy przechowywać, jaki budżet mamy oraz czego oczekujemy od dysku. Powyższy artykuł powinien rozwiać wasze wszystkie wątpliwości i pomóc wam w wyborze dysku zewnętrznego, który spełni wszystkie wymagania.

 

źródła

https://www.neonet.pl/blog/jaki-dysk-do-xbox-one-xbox-360-i-xbox-s-wybrac.html
https://www.download.net.pl/jaki-wybrac-dysk-zewnetrzny-do-xbox-one-i-jak-go-skonfigurowac/n/5799/
https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-dysk-do-xbox-one-jak-wybrac/8963/

5/5 - (12 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *