Jaki PENDRIVE?

Jaki PENDRIVE? Polecane Pendrive dla każdego

Dzisiejsze czasy wymagają od nas wielu rozwiązań dopasowanych do specyficznych okoliczności i wymagań. Może to być potrzeba przygotowania wykładu na uczelnię, zebranie w jednym miejscu niezbędnych plików do pracy lub szkoły, szybki i wygodny transport oprogramowania między komputerami. Wszystko to ułatwić może jedno proste urządzenie, łatwe w przenoszeniu i dostępne prawie wszędzie. Chodzi oczywiście o pendrive.

Czym jest pendrive?

Nazywany również USB flash drive, finger stick lub USB stick. Jest to urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną typu flash, co znaczy że możemy umieścić na nim pliki z komputera stacjonarnego czy laptopa bez obaw, że pliki te ulegną uszkodzeniu na przestrzeni dni, tygodni, czy nawet lat.. „Przenośne” w tym wypadku oznacza, że pendrive można włożyć do kieszeni spodni i przebyć z nim podróż na drugi koniec miasta, bez ryzyka zniknięcia plików zapisanych wcześniej.

Jaki pendrive wybrać? To musisz wiedzieć!

Wszystko oczywiście zależy od potrzeb użytkownika. Obecnie w sprzedaży występują setki modeli, różniących się od siebie przede wszystkim pojemnością, ale również wyglądem, szybkością transferu danych, wyglądem i ceną. Trzeba bowiem wiedzieć przed zakupem pendrive, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Rodzaj tworzywa

Urządzenia wykonane z tworzyw takich jak plastik będą mniej wytrzymałe, za to ich cena będzie niższa niż takich wykonanych z solidniejszych materiałów. Nie jest to jednak opcja dobra dla osób chcących często korzystać z pendrive, ponieważ modele plastikowe łatwiej ulegają zniszczeniu, niż ich twardsze odpowiedniki. Jeżeli jednak potrzebujemy pendrive tylko okazjonalnie, tańsze i mniej wytrzymałe modele powinny w pełni zaspokoić potrzeby użytkownika.

Wygląd pendrive

Wygląd to oczywiście kwestia czysto subiektywna, jeżeli chcemy urządzenie oddające w jakimś stopniu nasz styl lub charakter, to nic nie stoi nam na przeszkodzie by takie nabyć.

Dobra cena

Cena jest oczywiście czynnikiem grającym znaczną rolę, dlatego poniżej zostały podane najlepsze urządzenia w swojej cenie.

Dostępne pojemności pendrive:

Dostępne pojemności pendrive

 • 8 GB – Jest to jedna z najpowszechniejszych pojemności urządzeń na rynku. Taki pendrive doskonale sprawdza się jako magazyn niewielkich plików tekstowych bądź prezentacji. Jednakże nie jest zdolny do przenoszenia większej ilości plików.
 • 16 GB – Taka pojemność pozwoli nam np. na przechowanie jednocześnie na urządzeniu do ok. 8 godzin filmu w jakości HD
 • 32 GB – Rozmiar ten pozwoli nam na jednoczesne przechowywanie ponad trzech tysięcy zdjęć.
 • 64 GB – Pendrive o takiej pojemności przyda nam się w przypadku przenoszenia wielu dużych plików, np. aplikacji.
 • 128 GB – Pojemność ta powinna zaspokoić potrzeby zdecydowanej większości użytkowników. Sprawdzić może się jako niezawodny, ogromny, magazyn danych na długie lata.
Czytaj więcej...  Pendrive 64GB Ranking

Wybierz odpowiedni pendrive dla siebie!

Każdy z nas ma swoje indywidualne wymagania, do których dostosowujemy swoje urządzenia, takie jak telefon czy komputer. Bardzo ważne jest również dostosowanie pendrive pod swoje potrzeby. Dlatego poniżej zebrane zostały typy urządzeń dostosowane do użytkowania w obliczu specyficznych wymagań użytkowników.

Pendrive dla podróżnika:

Osoba dużo podróżująca, potrzebująca niezawodnego sprzętu powinna rozważyć zakup modeli wytworzonych z wytrzymalszych materiałów, oraz o twardej budowie, pozwalającej na przenoszenie urządzenia w niesprzyjających warunkach. Warto w takim wypadku również zwrócić uwagę na to czy pendrive jest wodoodporny.

Pendrive dla informatyka:

W przypadku ciągłej potrzeby posiadania przy sobie urządzenia oraz częstego użytkowania, podobnie jak w poprzednim wypadku, najlepiej sprawdzą się solidnie skonstruowane modele, najlepiej wodoodporne. Przyda się również duża pamięć, dająca nam gwarancję, że wszystkie niezbędne pliki zmieszczą się urządzeniu.

Pendrive do biura/pracy:

Kiedy jakość naszej pracy zależeć ma od jednego niewielkiego urządzenia, najlepiej aby było ono niezawodne i dostępne w każdej sytuacji. Dlatego modele z solidnych materiałów powinny w pełni spełnić nasze oczekiwania. Należy również dostosować pendrive do ilości potrzebnych na raz plików.

Pendrive dla każdego: 

Niezależnie od tego czy potrzebujemy pendrive tylko okazjonalnie, czy korzystamy z niego codziennie, najlepiej zadbać o bezpieczeństwo naszych plików tak, aby były one dostępne zawsze wtedy gdy ich potrzebujemy. W tym celu zaleca się kupno niewielkich, lecz wytrzymałych modeli, będących niezawodnymi w każdej sytuacji.

Zalety dobrego pendrive

Zalety dobrego pendrive

Nie podlega wątpliwościom, że niezawodność i bezpieczeństwo plików to czynniki które są najważniejsze przy wyborze naszego urządzenia. Dlatego powinniśmy się kierować przy wyborze pendrive przede wszystkim tym, czy na danym sprzęcie nasze cenne dokumenty będą bezpieczne, i nie utracimy ich w przypadku uszkodzenia naszego narzędzia.

Prowadzi nas to do wniosku, że dobry pendrive jest rzeczą cenną w przypadku posiadania ważnych rzeczy do przechowania na nim. Lepiej więc kupić solidny sprzęt, który posłuży nam przez lata, i sprawdzi się niezawodnie w swojej roli.

Uniwersalny pendrive Ranking

Poniżej znajduje się kilka solidnych modeli

 1. SanDisk Ultra USB 3.0 64GB
 2. Samsung Bar Plus 2020 64GB USB 3.1 Titan Gray
 3. Corsair 32 Voyager GT USB 3.0
 4. Pendrive SanDisk Ultra Flair Drive 64GB
 5. Pendrive SanDisk Ultra Dual Drive M3.0 64GB
 6. Pendrive Corsair Survivor 32GB USB 3.0
 7. PATRIOT Boost XT 64GB USB 3.0


Polecane pendrive do 16 GB

 1. Pendrive SANDISK Cruzer Ultra Flash 16 GB – Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych pendrive w swoim zakresie cenowym.
 2. Pendrive SANDISK Ultra Flair 16 GB – Wykonany z solidniejszych materiałów niż model wyżej, bardziej odporny na obrażenia mechaniczne.
 3. Pendrive KIOXIA U401 16GB – Metalowy, najbardziej spośród wymienionych przystosowany do dłuższego użytkowania.
Czytaj więcej...  Jak wybrać szyfrowany pendrive? Poradnik

Polecane pendrive do 32 GB

 1. Pendrive SANDISK Cruzer Blade 32 GB – Niewielki i wygodny w użyciu, stosunkowo tani do jakości.
 2. Pendrive SANDISK Cruzer Fit 32GB – Urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, przydatne jeśli zależy nam na poręcznym użytkowaniu.
 3. Pendrive PHILIPS Moon 32GB – Wykonana z aluminium obudowa sprawdza się dobrze jako warstwa chroniąca nasze urządzenie.
 4. Pendrive KINGSTON DT100G3/32GB – Przyjemny wygląd łączy się z solidną budową i przystępną ceną.

Polecane pendrive do 64 GB

 1. Pendrive SANDISK Cruzer Ultra 64GB – Odpowiednik modelu z 16GB pamięci, tak samo dobry i niezawodny.
 2. Pendrive SAMSUNG Duo Plus 2020 64GB – Wodoodporna obudowa połączona z przyjemnym dla oka wyglądem.
 3. Pendrive PHILIPS Pico Edition 64GB – Niewielki i wygodny w obsłudze, zmieści się do każdej kieszeni. Mimo drobnej budowy jest całkiem wytrzymałym modelem.

Podsumowanie

Podsumowując, pendrive to użyteczne narzędzie przydatne w wielu sytuacjach, począwszy od  przygotowania prezentacji do szkoły lub pracy, kończąc na przechowywaniu danych w przystępnym i prostym w obsłudze narzędziu, dostępnym dla każdego. Jest to jedna z niezbędnych rzeczy w dzisiejszym świecie zdominowanym przez elektronikę.

 

źródła

https://www.ceneo.pl/PenDrive

http://www.nokaut.pl/pendrive/

https://allegro.pl/listing?string=pendrive

5/5 - (15 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *