Ranking pendrive 128GB

Pendrive 128GB RANKING

Wstęp

Pendrive jest to urządzenie o bardzo małych gabarytach. Jest to swego rodzaju nośnik pamięci, na którym możemy przechowywać nasze prywatne dane, pliki, muzykę, zdjęcia czy filmy czy książki. Pendrive jest podpinany do komputera za pomocą USB. Może też być podpięty do smartphone, do tabletu i innych urządzeń. Pozwala w prosty, szybki i bezproblemowy sposób powiększyć dostępną dla nas pamięć, albo po prostu łatwo dzięki niemu przenieść dane z jednego urządzenia na drugie.

Ranking pendrive 128GB – TABELA

1 Pendrive SAMSUNG Bar PLUS USB 3.1 128GB 300MB/s MUF-128BE3/EU
2 DYSK USB 3.0 ULTRA FLAIR 128 GB
3 SanDisk Ultra Luxe 128GB USB 3.1
4 Pendrive SANDISK Ultra USB 3.0 128 GB
5 Pendrive HAMA Rotate 128GB 182465
6 Samsung Pendrive FIT Plus USB3.1 128 GB Gray MUF-128AB/AP
7 Samsung Pendrive DUO Plus 128GB USB-C/USB3.1 MUF-128DB/A
8 PNY Pendrive 128GB USB3.1 ELITE STEEL FD128ESTEEL31G-EF
9 Ultra Dual Drive USB Type-C, Flash Drive 128GB
10 Corsair Padlock 3 pamięć USB 128 GB USB

Najlepsze pendrive 128GB

Wybór najlepszego dla  siebie pendrive powinien być podyktowany poprzez rozpatrzenie kilku podstawowych kryteriów wyboru.

Pierwszym kryterium jest ilość pamięci, jaka będzie niezbędna dla użytkownika. Do zwyczajnego stosowania wystarczy pendrive o pojemności od 8GB do 32GB. 64GB pozwoli nam np. na wykonanie kopii zapasowej systemu Windows. Im większy, tym więcej plików albo większych plików możemy na nim zmieścić.

Drugim kryterium jest kompatybilność z innymi urządzeniami. Złącze USB 2.0 lub 3.0 albo  USB typu C albo micro USB decyduje gdzie i do czego możemy podłączyć nasz pendrive.

Z drugiego kryterium wynika kryterium trzecie, bo o prędkości pendrive bezpośrednio decyduje jego interfejs – czyli rodzaj złącza.

Kryterium czwarte to dodatkowe funkcje takie jak szyfrowanie danych, albo  blokada zapisu hasłem.

Oto krótki ranking tych małych urządzeń:

Pendrive SAMSUNG Bar PLUS USB 3.1 128GB 300MB/s MUF-128BE3/EU 

Bardzo dobra propozycja od Samsunga. Pendrive jest wyposażony w szybki interfejs USB 3.1. Jego wykonanie jest bardzo solidne. Ponadto jego wygląd jest bardzo atrakcyjny, zaprojektowany w biznesowym stylu.

DYSK USB 3.0 ULTRA FLAIR 128 GB 

Interfejs USB 3.1 Gen.1 zapewni dobrą szybkość przesyłu danych z urządzenia na komputer jak i odwrotnie. Metalowa obudowa zapewnia dużą wytrzymałość przez uszkodzeniami i z bez oporów możemy się z nim przemieszczać w każdych warunkach.

Czytaj więcej...  Jaki PENDRIVE? Polecane Pendrive dla każdego

SanDisk Ultra Luxe 128GB USB 3.1 

Ciekawa i tania opcja. Dużą szybkość, tak samo jak u poprzedników, gwarantuje USB 3.1. Pendrive ponadto jest mały, nawet jak na pendrive i ma smukłą sylwetkę. Ponadto wgrane oprogramowanie umożliwia ochronę danych hasłem. Ponadto SanDisk umożliwia pobranie aplikacji, która może pomóc odzyskać utracone dane, czy nawet przypadkowo usunięte pliki.

Pendrive SanDisk Ultra USB 3.0 128 GB 

Tania, ale solidna opcja. USB 3.0 zapewni dobrą szybkość, jednak nieco mniejszą niż USB 3.1. Jest też oczywiście kompatybilny z USB 2.0. Tak samo jak w przypadku poprzednika jest możliwość pobrania oprogramowania ułatwiającego odzyskiwanie danych, lecz ta oferta jest ważna tylko na jeden rok.

Pendrive HAMA Rotate 128GB 182465 

Dobry przenośny dysk. Dość niska cena i USB 3.0 satysfakcjonują. Ponadto ma ciekawy mechanizm obrotowej nasadki, która  ochrania bezpośrednio złącze, które zawsze jest bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Samsung Pendrive FIT Plus USB3.1 128 GB Gray MUF-128AB/AP 

To urządzenie jest naprawdę FIT. Pendrive z założenia jest pomysłem na niewielkie urządzenie, ale ten model jest 3-4 razy mniejszy niż wszystkie pozostałe modele, dzięki czemu jest naprawdę kompaktowy i przenoszenie go, nawet w kieszeni, nie stanowi żadnego problemu. Dobra prędkość jest zapewniona przez USB. 3.1

Samsung Pendrive DUO Plus 128GB USB-C/USB3.1 MUF-128DB/A 

Ten model zasługuje na wyróżnienie ze względu możliwość współpracy z różnymi urządzeniami. Ten pendrive posiada złącze USB typu C, dzięki czemu możemy go łatwo podłączyć to telefonu czy tabletu. Dodatkowo w zestawie jest adapter do USB typu A, dzięki czemu podłączymy go z łatwością do komputera.

PNY Pendrive 128GB USB3.1 ELITE STEEL FD128ESTEEL31G-EF 

Bardzo tania opcja, dla osób, którym zależy na dobrej szybkości urządzenia z interfejsem USB. 3.0.

Ultra Dual Drive USB Type-C, Flash Drive 128GB 

kolejne dobre urządzenie, które jest  przystosowane do użytkowania na wielu urządzeniach. Posiada złącze USB. 3.0 oraz USB typu C. Możemy go podłączyć do komputera, telefonu i tabletu.

Corsair Padlock 3 pamięć USB 128 GB USB 

Bardzo dobre urządzenie dla tych co cenią sobie swoją prywatność. Pendrive spełnia podstawowe oczekiwania dotyczące szybkości poprzez interfejs USB 3.0. Sprzęt jest wodoodporny. Wyróżnia się poprzez wbudowaną w obudowę mini klawiaturę numeryczną, dzięki której łatwo zabezpieczymy swoje urządzenie hasłem.

Czytaj więcej...  Jak wybrać szyfrowany pendrive? Poradnik

Kup online dobry pendrive 128GB z szybką dostawą

Istnieje możliwość zakupu pendrive bezpośrednio tutaj korzystając z szybkiej dostawy. Wybierając pendrive trzeba się najpierw zastanowić co nam jest potrzebne i dostosować wybór odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb. Najważniejsze kryteria to pamięć, szybkość, kompatybilność z wieloma urządzeniami oraz dodatkowe funkcje, jak zabezpieczenie hasłem, szyfrowanie danych czy nawet wodoodporność. Poniżej znajduje się lista innych ciekawych modeli.


Dla kogo jaki pendrive? 32 GB, 64 GB, 128 GB?

32GB pendrive jest przeznaczony dla codziennych użytkowników, którzy chcą traktować pendrive jako urządzenie wspomagające główną pamięć komputera. 64GB pendrive pozwoli na przechowywanie na urządzeniu większej ilość plików, w tym zdjęć dobrej jakości, muzyki czy nawet filmów. 128GB rozszerza te możliwości, włącznie z tym, można pendrive potraktować jak zapasowa kopia systemu operacyjnego.

Podsumowanie

Pendrive są to urządzenia wspomagające, użytkowników. Nie sprawdzą się dobrze jako główne nośniki pamięci, ale za to dzięki nim można z łatwością zrobić kopie zapasowe ważnych dla nas plików, czy nawet przegrać je na inne urządzenie.

 

źródła

https://www.ceneo.pl/

Google

5/5 - (12 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *