Dysk zewnętrzny 500gb ranking

Dysk zewnętrzny 500GB Ranking

Wstęp

W każdym komputerze jednym z podstawowych elementów jest dysk twardy. Służy on jako pojemnik, w którym instalujemy system operacyjny, wszystkie programy, sterowniki i aplikacje do rozrywki jak również przetrzymujemy na nim nasze prywatne pliki jak np. muzyka, zdjęcia, filmy. Co możemy zrobić w sytuacji gdy brakuje nam miejsca na dysku i chcemy ją trochę powiększyć? Wystarczy wymienić dysk na większy.

Wiążę się to jednak niestety z koniecznością zainstalowania systemu operacyjnego i sterowników na nowym dysku. Trzeba by również przegrać wszystkie dane ze starego dysku na nową jednostkę. Takie rozwiązanie, choć z pozoru proste, dla zwykłego użytkownika może przysporzyć trochę problemów.

Co możemy zrobić, aby uniknąć takiej „zabawy”? Dobrym rozwiązaniem jest kupno dysku zewnętrznego. Dzięki temu unikniemy kłopotliwej instalacji systemu i sterowników i w łatwy sposób przeniesiemy na dysk zewnętrzny  swoje prywatne pliki.

Ranking dysk zewnętrzny 500gb – TABELA

1 SAMSUNG T5 500GB MU-PA500B/EU
2 Toshiba Canvio Basics zewnętrzny dysk twarde 500 GB Czarny
3 Seagate STJE500402 Zewnętrzny dysk SSD 500 GB Biały
4 Dysk WD My Passport 500GB SSD Niebieski
5 Dysk SANDISK Extreme Portable 500GB SSD
6 Dysk CRUCIAL X8 500GB SSD
7 Dysk WD My Passport 500GB SSD
8 Zewnętrzny dysk SSD SANDISK Extreme Portable 500GB
9 PNY Pro Elite 500GB USB 3.1 Typ C
10 Dysk zewnętrzny ADATA 500GB 2,5″ USB 3.1 XPG IP54

Najlepsze propozycje dysków zewnętrznych o pojemności 500 GB

Dlaczego akurat 500GB? Ponieważ dysk o takiej pojemności bardzo solidnie zwiększy ilość miejsca, na której możemy przechowywać dane, a cena urządzenia o takiej pojemności nie jest w tych czasach zbyt wygórowana, nawet jeśli patrzymy na przenośne jednostki SSD. Oto ranking:

Samsung T5 500GB  (MU-PA500GB/EU)

Bardzo szybki przenośny dysk SSD. Technologia zastosowanych półprzewodników wraz z interfejsem USB 3.1 zapewni nam szybki transfer danych między komputerem a dyskiem. Samsung posiada wytrzymałą obudowę, dzięki czemu wnętrze urządzenia jest lepiej chronione przez ewentualnymi upadkami.

Toshiba Canvio Basics 500GB USB 3.0

Dobry dysk dla mniej wymagających użytkowników. Technologia HDD wraz z USB 3.0 zapewni satysfakcjonujący zapis oraz odczyt danych, a cena może zachęcać do zakupu, gdyż jest niemal dwukrotnie niższa niż 500GB odpowiednik SSD. Jeśli komuś zależy na lepszym transferze danych, to powinien skupić się na jakimś modelu SSD.

Seagate One Touch SSD 500GB USB 3.0 (STJE500402) 

Ciekawa propozycja dla osób, które chcą mieć na bieżąco tworzone kopie zapasowe na dysku, a dostęp do aplikacji takich jak Adobe i Mylio spowoduje, że będzie to urządzenie, które ułatwi nam płynne przeglądanie i korzystanie z plików na nim zapisanych. Jego niewielkie  rozmiary to również jest zaleta, jednak transfer większych plików (od kilkunastu GB) może mu zająć trochę czasu.

Czytaj więcej...  Ranking 5 Najlepszych Dysków Sieciowych W 2022

WD My Passport GO 

Również solidna pozycja. Dysk posiada bardzo szybki transfer, co zapewni nam komfort użytkowania i skróci czas zgrywania danych na dysk z komputera bądź odwrotnie. Obudowa mimo, że jest wytrzymała nie zapewni nam aż tak dobrej ochrony dysku w razie upadku. Jest bowiem wykonana z plastiku. Jest natomiast dobry do podróży np. w samochodzie, gdyż jego powłoka jest przystosowana do neutralizacji drgań.

SanDisk Extreme Portable SSD 500GB SSD 

Dysk posiada porównywalną szybkość zapisu oraz odczytu danych do poprzedników SSD. Na uwagę tutaj należy zwrócić, że producent zapewnił temu urządzeniu standard IP 55, co w skrócie oznacza, że jest odporny na wilgoć oraz pył. Nie polecam jednak wykonywania testów poprzez włożenie go do wody lub piasku. Mógłby tego nie wytrzymać.

Crucial X8 500GB USB-C 

Szybki przenośny dysk SSD. Ma możliwość podłączenia go do wielu urządzeń jak komputer, tablet, telefon czy nawet konsola. Ponadto z łatwością go podłączymy również do iOS i Linux. Na uwagę zasługuje jego cicha praca, ale mógłby być trochę szybszy dla wymagających użytkowników.

Dysk My Passport GO 500GB

Dysk skonstruowany specjalnie z myślą o podróżujących. Jego obudowa z zastosowanymi gumowymi osłonami zapewni nam ochronę przed wszelkimi rodzaju wstrząsami towarzyszącymi podróżnikom. Dysk szybki, jednak jego kabelek mógłby być trochę dłuższy. Trochę to przeszkadza, gdy chcemy podłączyć dysk do laptopa w trakcie podróży trzymając go np. na kolanach.

SanDisk Extreme 500 SSD 500 GB (SDSSDEXT500GG25) 

Dysk z ciekawym designem. Zapewnia szybkość przesyłu danych czterokrotnie wyższą niż w przypadku dysków twardych, lecz jego cena jest dosyć wysoka. Dla osób, które lubię wyróżniać się wyglądem swoich gadżetów.

PNY Pro Elite 500GB USB-C 3.1 (PSD0CS2060-500-RB) 

Wysoka kompatybilność z innymi sprzętami, z łatwością podłączymy go do wielu urządzeń czy to z systemem Windows czy i Mac OS X. Niska temperatura podczas użytkowania. Posiada bardzo dużą szybkość zapisu oraz odczytu. Cena nie jest tą z najwyższej półki, ale jest i tak niemała.

ADATA 500GB 2,5″ USB 3.1 IP 54

Fantastyczne rozwiązanie, jeśli posiadamy nieużywany dysk wewnętrzny SSD. Jest to kieszeń dyskowa, za pomocą której będziemy mogli podłączyć wewnętrzny dysk SSD do USB w komputerze i uczynić go przenośnym dyskiem. Certyfikat IP54 zapewni nam ochronę przed pyłem i bryzgającą wodą w kierunku obudowy.

Czytaj więcej...  Dysk ssd czy hdd? Poradnik

Porównanie cen dysków

Ceny dysków zewnętrznych są zróżnicowane. Zwykłe modele HDD o dużej pojemności 500GB można już zakupić od 150 zł. Jednak będą to modele raczej powolne. Dyski SSD są  wyraźnie droższe w porównaniu do dysków HDD. Na cenę wpływa zdecydowanie wyższa szybkość zapisu oraz odczytu danych.

Ponadto brak ruchomych elementów jak w przypadku dysków HDD powoduje, że jednostki SSD są zdecydowanie bardziej odporne na przenoszenie dysku, a nawet upadki. W zależności do czego nam potrzebny dysk SSD możemy na niego wydać kwotę nawet i 500 zł. Poniżej znajduje się lista innych ciekawych modeli dysków.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze dysku zewnętrznego?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę jaki rodzaj dysku chcemy kupić. Dyski HDD będą zdecydowanie tańsze, lecz nie będą biły rekordów szybkości. Dyski SSD generują większą cenę, ale w zamian zyskujemy kilkukrotnie wyższą szybkość zapisu oraz odczytu danych, a w dodatku są mniej narażone na uszkodzenia.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, czy będziemy często się z tym dyskiem przemieszczali lub podróżowali. Jeśli tak,  to dobrze jest wybrać model z przystosowaną specjalnie w tym celu obudową.

Podsumowując

Dyski zewnętrzne to fantastyczne rozwiązanie, które pozwoli nam w prosty i szybki sposób znacznie zwiększyć ilość dostępnej dla nas pamięci.

Sama łatwość podłączenia dysku zewnętrznemu do komputera nie sprawi nikomu problemów i możemy go wykorzystać na kilka sposobów np. jako miejsce dla kopii zapasowej naszych plików, pojemnik na zdjęcia lub filmy lub jako zwykłe rozszerzenie pamięci dostępnej nam w komputerze. Użytkownik ma  w tym zakresie pełną swobodę.

 

źródła

https://www.ceneo.pl/

Google

5/5 - (13 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *