Jaki dysk zewnętrzny 1 TB

Jaki dysk zewnętrzny 1TB? Polecane modele

1. Wstęp

Każdy użytkownik komputera posiada znaczną ilość danych, które archiwizuje, zapełniając pamięć swojego urządzenia. Najprostszą metodą na bezpieczne przechowywanie swoich plików jest zainwestowanie w dysk zewnętrzny. Optymalną wielkością jest 1 TB, co dla przeciętnego użytkownika daje bardzo duże możliwości. Zdjęcia, filmy, a także dokumenty mogą być przechowywane na szyfrowanym dysku, a użytkownik nie musi się martwić o ich bezpieczeństwo.

2. Dysk zewnętrzny – do czego się przyda?

Sprawdź najważniejsze parametry.

> Archiwizowanie danych

Podstawową funkcją dysków zewnętrznych jest gromadzenie dużej ilości danych w jednym miejscu,

> Bezpieczny transport

Urządzenia w specjalnie wzmacnianych obudowach pozwalają na bezpieczne przenoszenie danych nawet w ciężkich warunkach,

> Przesyłanie danych między urządzeniami

Szybki transfer sprawia, że przenoszenie nawet dużych plików nie zajmuje dużo czasu. Kompatybilność z różnymi systemami i typami USB ułatwia wymianę danych między osobami pracującymi na różnych urządzeniach.

3. Ranking – najlepsze dyski zewnętrzne 1 TB

W przypadku, gdy znane są warunki, jakie musi spełnić dysk zewnętrzny, można zacząć poszukiwania. Rynek jest ogromny, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym rankingiem:

  • Seagate Expansion Portable 1TB Czarny (STEA1000400)
  • Samsung T5 1TB Czerwony (MU-PA1T0R/EU)
  • Toshiba Canvio Advance 1TB 2,5″ USB 3.0 Niebieski (HDTC910EL3AA)
  • WD My Passport 1TB Czarny (WDBYNN0010BBKWESN)
  • Adata HDD HD710 Pro Durable 1TB (AHD710P-1TU31-CYL)


4. Jaki dysk zewnętrzny wybrać? TOP 5 ciekawych alternatyw

Sprawdź najlepsze propozycje.

Samsung T5 1 TB Czarny (MU-PA1T0B/EU)

Dysk firmy Samsung to idealny przykład sprzętu dla najbardziej wymagających. SSD, odporny na uderzenia i wstrząsy przez metalową obudowę. Jest kompatybilny z wieloma różnymi portami USB i posiada bardzo szybki transfer danych.

W porównaniu z typowym dyskiem HDD jest nawet do 5 razy szybszy. Przy tym wszystkim jest lekki i niewielki-rozmiarów wizytówki. Jedynym minusem zdaje się cena-na stronie producenta to 520 zł. Jest to jednak standardowa cena za tak zaawansowany technicznie produkt.

Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0 Czarny (HDTB410EK3AA)

Typowy dysk zewnętrzny do użytku domowego. HDD, w lżejszej obudowie, waży niewiele. Zgodny zarówno z USB 3.0, jak i 2.0, przez co bez problemu można go podłączyć do starszych urządzeń.

Czytaj więcej...  Jaki dysk do rejestratora? Ranking

Gotowy do użycia bez instalowania specjalnego oprogramowania, wystarczy tylko podłączyć kabel. Cena także na plus-jest dostępny nawet za niecałe 200 zł. Minusem jest jego obudowa-istnieje ryzyko uszkodzenia przy nieuważnym transporcie. Dlatego jest polecany jako urządzenie do użytku domowego, gdzie doskonale spełnia swoją funkcję.

WD Elements Portable 1TB USB 3.0 

Bardzo dobry w sprzęt w zaskakująco niskiej cenie. Dysk HDD, w mocnej obudowie o niewielkim rozmiarze. Możliwość pracy z mniej lub bardziej aktualnym sprzętem za pomocą interfejsu USB 2.0 i 3.0.

Do tego szybkie przesyłanie danych. To wszystko w kwocie około 200 zł-bardzo małej jak na wysoki standard urządzenia. Minusem jest sformatowanie fabryczne tylko dla systemów operacyjnych Windows. Istnieje jednak możliwość sformatowania dysku do pracy na komputerach MAC.

WD My Passport Go 1TB Niebieski

Czy można mieć wszystko, co najlepsze w dyskach zewnętrznych zamknięte w jednym produkcie? Dysk SSD, w bardzo wytrzymałej obudowie projektowanej z myślą o podróżowaniu. Wbudowany kabel daje gwarancję, że urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku. Bardzo szybki, w kompaktowym rozmiarze.

Jest kompatybilny zarówno z systemem Windows, jak i Mac. Tworzenie kopii zapasowej w MAC-u jest jednak możliwe tylko po odpowiednim sformatowaniu. Design produktu nieco odbiega od standardowych dysków. Cena nie należy do najniższych-to niecałe 500 zł.

Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0 Czarny

Przykład urządzenia w dobrej cenie, które zadowoli standardowego użytkownika. Dysk HDD z szybkim przesyłaniem danych, zamknięty w klasycznej czarnej obudowie.

Nie jest ona jednak bardzo wytrzymała, dlatego nie jest polecany do zadań specjalnych. Interfejs USB 3.0 i 2.0 pozwala na podłączenie do urządzeń starszej generacji. W zestawie zawarty jest jednak tylko kabel USB 3.0. Produkt jest dostępny w cenie 200 zł-standardowej w porównaniu z oferowanymi możliwościami.

5. Ile kosztuje dobry dysk 1 TB?

Cena dysku zależy od oczekiwań, jakie ma spełniać. Na potrzeby domowe wystarczy dysk HDD, bez dodatkowego szyfrowania i zbudowany z podstawowych materiałów. Kwota 200-300 zł powinna być zupełnie wystarczająca. Wzrasta ona wraz z wymaganiami stawianymi przez użytkownika. Dyski SSD, dodatkowo wzmacniane i wyposażone w szyfrowanie sprzętowe będą oscylować  w cenie nawet powyżej 600 zł.

6. Podsumowanie

Dokładne określenie swoich potrzeb to kluczowe zadanie przed zakupem dysku zewnętrznego. Pomoże to zawęzić zakres produktów i ustalić jakie kwestie są najważniejsze, a na jakie można przymknąć oko. Rynek dysków zewnętrznych jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb.

Czytaj więcej...  Dysk twardy 2 TB - jaki wybrać?

 

źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_twardy
https://wybierzdysk.pl/dysk-zewnetrzny-1tb/
https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-dysk-hdd-wybrac-wybieramy-najlepszy-dysk-twardy/472/

5/5 - (11 votes)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *